Folie okienne do oklejania szyb

Lustro weneckie najczęściej kojarzy nam się z salami przesłuchań, widywanymi w kryminałach, gdzie policjanci obserwują podejrzanego ukryci za lustrem.

W ostatnim czasie folie klejące dające efekt lustra są bardzo popularne i coraz szerzej stosowane.

Co to jest lustro weneckie

Lustro weneckie to popularne w Polsce określenie półprzepuszczalnego lustra, które pozwala na obserwacje w jednym kierunku. Właściwa nazwa lustra posiadającego z jednej strony powierzchnię lustrzaną, a z drugiej półprzeźroczystą to lustro fenickie, ale zwyczajowa nazwa to lustro weneckie. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych folii typu lustro można rozdzielić każdą szybą dwie przestrzenie, tak by widoczność była możliwa tylko w jednym kierunku.

Gdzie kupić lustro weneckie
Obecnie funkcję lustra weneckiego może pełnić praktycznie każda tradycyjna szyba, na którą aplikujemy specjalną folię. Warto podkreślić, że by efekt był właściwy w pomieszczeniu obserwatora musi być ciemniej niż w przestrzeni z której mamy widzieć lustro. To dlatego detektywi w filmach stoją w ciemnych pomieszczeniach, a przesłuchiwany jest w jasno oświetlonym pokoju.

Lustro weneckie Międzyzdroje

Szukasz lustra weneckie w Międzyzdrojach? Nasza firma wykonała już wiele realizacji tego typu. Lustra jednostronne, półprzepuszczalne, weneckie lub fenickie – nazw jest bardzo dużo. Najczęściej aplikujemy folie lustrzane w celu anonimizacji i ograniczenia wglądu osób postronnych do pomieszczeń. Dodatkową funkcją folii lustrzanych jest ograniczenie promieniowania słonecznego i nagrzewania pomieszczeń, dlatego często oklejamy okna w Międzyzdrojach. Warto zaznaczyć, że dobierając odpowiednią folię możemy zwiększać lub zmniejszać efekt odbicia.

Lustro weneckie Kamień Pomorski

Gdzie kupić lustro weneckie w Kamieniu Pomorskim i okolicy? Na takie pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Zgłoś się do nas, a my zmienimy szybę lub plexi w lustro weneckie. Dysponujemy też foliami lustrzanymi w różnych kolorach (np. czerwony, niebieski, zielon), które są ciekawym rozwiązaniem w wystroju wnętrz.

Lustro weneckie Dziwnów – oklejanie okien

Wielokrotnie wykonywaliśmy też lustro weneckie w Dziwnowie i okolicy. Naszymi klientami najczęściej były instytucje publiczne, banki, kantory, pensjonaty i ośrodki wczasowe.
W Międzywodziu reklamy wykonywaliśmy już dla dużych hoteli i instytucji m.in. folie antywłamaniowe.

Jak zrobić lustro weneckie przy pomocy specjalnej folii

Wbrew zapewnieniom sprzedawców wyklejanie folii lustrzanej nie jest łatwe. Duże znaczenie ma sterylność otoczenia oraz prawidłowa technika aplikacji. Jednak kluczowa jest tu dobra folia. Jeżeli kupisz folię lustrzaną w markecie, znacząco zwiększasz ryzyko niepowodzenia. Folia lustro weneckie dobrej jakości musi kosztować, ale za to „wiele wybacza”. Dodatkowo dochodzi tu kwestia trwałości (niektóre nie wytrzymują nawet roku, inne mogą doprowadzić nawet do pęknięcia szyby. Niestety często zgłaszają się do nas klienci, którzy nie dali rady okleić szyby samodzielnie. Wtedy jest więcej pracy z ponownym przygotowaniem powierzchni do klejenia.

Jak przykleić folię na szybę

Do prawidłowej aplikacji potrzebujesz:
– raklę do folii lustrzanych
– płyn do odtłuszczenia powierzchni
– płyn do aplikacji folii
– idealnie czystą szybę
– odpowiednią wprawę jeżeli masz większą powierzchnię do oklejenia

Folia typu lustro weneckie jest bardzo cienka, a przez to zalicza się do najtrudniejszych folii do aplikacji. Każde niedociągnięcie jest bardzo widoczne i ciężko je zamaskować. Nie zawsze są też odpowiednie warunki do oklejania szyb. Podobnym rodzajem folii, które mamy w ofercie są folie przyciemniające. Najczęściej zastosowanie to oklejanie szyb samochodowych, ale nie tylko. Folie okienne przyciemniające dostępne na rynku oferują różny stopień przyciemnienia, więc można dobrać odpowiednią do danej realizacji.

Czym okleić okna – rodzaje folii do okien

Jakie folie okienne są dostępne na rynku i jakie mają właściwości? Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań do oklejania szyb. Folie do okien możemy z grubsza podzielić na:

Folie mrożone

Folia po aplikacji daje efekt przypominający piaskowane szkło. Ta folia jest nieprzeźroczysta, matowa i może być delikatnie chropowata. Folia mleczna o różnych delikatnych odcieniach od srebrnego do złotego. Po oklejeniu szyby tą folią staję się ona nieprzeźroczysta, widoczne są jedynie mgliste zarysy przedmiotów znajdujących się przy samej szybie. Folia przepuszcza trochę światła, ale nie pozwala zajrzeć do środka. Folia mrożona jest najczęściej stosowana w łazienkach, witrynach sklepowych, restauracjach oraz placówkach medycznych. Z folii mrożonej można wycinać różne wzory i napisy.

Kolorowe folie półprzeźroczyste

To barwione folie, które przypominają kolorowe elementy witraży. Rozwiązanie w ostatnim czasie bardzo modne, które nadaje nowoczesny, niebanalny efekt. Z folii można wycinać dowolne wzory i napisy. Szeroka gama kolorów pozwala na dokładne dopasowanie koloru do projektu i ciekawe efekty świetlne.

Oklejanie szyb i okien Wolin
Kolorowe folie półprzeźroczyste dają bardzo ciekawe efekty w połączeni z przenikającym światłem.

Folia OWV

Folia One Way Vision to rodzaj folii, którą daje efekt podobny jak lustro weneckie. Folię naklejamy od zewnątrz, a dzięki perforacji od wewnątrz możemy przez nią widzieć. Folia jest biała i może być zadrukowywana, natomiast od strony kleju jest czarna. Zadrukowana folia okienna OWV często jest stosowana na pojazdach (tylne szyby samochodów, okna pojazdów komunikacji publicznej) oraz na witrynach sklepowych.

Reklama na oknach w Międzyzdrojach.
Folie OWV pozwalają na umieszczenie reklamy na całej powierzchni okna i jednocześnie zachowaniu pełnej widoczności od środka.

Folia lustro weneckie

Folia daje efekt lustra weneckiego tzn. tylko z jednej strony można przez nią patrzeć, z drugiej widzimy lustro. Stosowana do oklejania okien zewnętrznych i we wnętrzach. Chętnie stosowana w monitoringu oraz do wystroju wnętrz. Występuje w różnych kolorach.

Nasza firma oferuje Państwu folie najlepszych światowych producentów. Zajmujemy się doradztwem, projektowaniem i realizacją. Wyklejamy witryny, okna, szyby samochodowe i inne szyby oraz plexi. Zapraszamy do współpracy. Kontakt >>