Rolety, żaluzje, folia – czym zabezpieczyć okna

Czym zabezpieczyć okna przed złodziejami i wandalami? Co zamiast krat w oknach? To pytania, które często słyszymy. W osobnym artykule opisujemy folie okienne i lustrzane, tutaj zajmiemy się foliami antywłamaniowymi.

Jak zabezpieczyć okna

Rolety antywłamaniowe Międzyzdroje

Znanym rozwiązaniem przy zabezpieczaniu okien są rolety antywłamaniowe. Wśród największych wad zewnętrznych rolet na pierwszym miejscu jest zdecydowanie ich cena. Rolety antywłamaniowe to bardzo duży wydatek. Cena metra kwadratowego może dochodzić do 2 tysięcy złotych. Rozwiązania alternatywne są nawet 10(!) razy tańsze. Kolejny minus rolet zewnętrznych to ograniczenia możliwości montażu – bardzo często montaż rolet należy uwzględnić już na etapie projektu. To niesie za sobą duże ograniczenia w przyszłości. Wymiana rolet i ich dopasowanie w miejsce poprzednich może się okazać problemowa. Nie każdy bierze też pod uwagę koszty jakie niesie za sobą serwis rolet. Mechanizm często ulega uszkodzeniu, szczególnie przy codziennym używaniu. Elementy mocno się zużywają a ich wymiana jest skomplikowana.

Co w takim razie w zamian? Na to pytanie z łatwością nasi klienci, którzy chcieli montować rolety antywłamaniowe w Międzyzdrojach i Świnoujściu.

Folie antywłamaniowe Świnoujście

Ciekawą i bardzo popularną alternatywą dla rolet antywłamaniowych są specjalistyczne folie antywłamaniowe. Jest to rozwiązanie, nawet 10 razy tańsze, niż rolety a przy tym, bardziej estetyczne i prostsze w montażu. Stosowane przez nas folie antywłamaniowe, produkowane przez światowych liderów w tej dziedzinie, posiadają wszystkie niezbędne atesty. Dodatkowo posiadają sporo zalet. Okno zabezpieczone folią na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego okna, a często trudno zauważyć, nawet z bliska. Folie kleimy od środka, więc nie trzeba wynajmować podnośnika do ich montażu. Montaż folii na przygotowaną szybę to zaledwie kilka minut a jej demontaż nie pozostawia żadnych śladów.

Folie antywłamaniowe w Dziwnowie montujemy najczęściej w obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach noclegowych.

Co zamiast krat w oknach – folie antywłamaniowe Kamień Pomorski

Folie antywłamaniowe to również bezpieczeństwo. Kraty w oknach są usuwane ze względu na przepisy przeciwpożarowe. Kraty lub rolety zewnętrzne mogą wydłużyć lub nawet uniemożliwić ewakuację z pomieszczenia. Okna zabezpieczane foliami antywłamaniowymi nie stanowią dodatkowej bariery dla osób uciekających z płonącego pomieszczania. Dodatkowo w przypadku wybicia szyby osoby przebywające w pomieszczeniu są chronione przed odłamkami.

Tanie rolety Kamień Pomorski i powiat kamieński

Wspominaliśmy już o różnicach między roletami a folią antywłamaniową. Wymieniliśmy wady i zalety obu rozwiązań, ale nie wspomnieliśmy jeszcze o czasie realizacji. Czas od zamówienia do montażu rolet jest liczony w tygodniach. O wiele szybszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie szyb folią antywłamaniową, które trwa kilka dni.

Jak działa folia antywłamaniowa

Jest to specjalna gruba folia, którą dokładnie okleja się szybę okienną. Ze względu na swoją grubość folią nie daje się formować i jest przeznaczona na powierzchnie płaskie. W przypadku próby wybicia szyby folia uniemożliwia dostanie się do pomieszczenia. Folie antywłamaniowe mają różną grubość potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami. Dzięki zastosowaniu certyfikowanych folii można też uzyskać zniżki przy zakupie polisy ubezpieczeniowej.

Gdzie kupić folie antywłamaniowe Dziwnów

Od lat zajmujemy się sprzedażą i montażem folii antywłamaniowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu prowadzimy doradztwo, sprzedaż i montaż folii na terenie województwa zachodniopomorskiego. Chętnie doradzimy naszym klientom najlepsze rozwiązania, dostosowane cenowo i jakościowo do Waszych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu.